Grafeno oksido pagrindu putų valomas nešvarus vanduo

Vašingtono universiteto mokslininkai sugebėjo naudoti grafeno oksido lakštai sukurti biofoam, kad gali transformuoti nešvarus vanduo į alkoholio turintis didelį tankisr. Jų viltis yra, kad šalyse, kur yra daug saulės šviesos, tai bus įmanoma paimti nešvarus vanduo ir garuoja naudodami šią medžiagą rinkti gėlo vandens.

Šis naujas metodas sujungia bakterijų gaminamas celiuliozės ir grafeno oksido forma dviejų sluoksnių biofoam. Gamybos procese sako, kad labai paprasta ir nanoskalės celiuliozės pluošto tinklas gaminamas bakterijų yra puikus gebėjimas judėti vandens iš didžiąją garavimo paviršius, tuo pačiu sumažinant šilumos leistis. Medžiaga yra dviejų sluoksnių konstrukcija su šviesą sugeriančios grafeno oksido užpildyti nanocellulose kartą viršuje ir nesugadintas nanocellulose apačioje. Kai sustabdytas tai vanduo, vanduo yra iš tikrųjų galėtų pasiekti viršutinio paviršiaus, kur garavimas vyksta. Šviesą skleidžia ant jo, ir ji virsta šilumos nes grafeno oksido; Šilumos išsiskyrimas į didžiąją vandens po dezinfekuojant nesugadintas nanocellulose sluoksnis. Tokiu būdu šilumos yra ne veltui bet tik viršutinis sluoksnis, kur garavimas vyksta iš tikrųjų.

Celiuliozės, dviejų sluoksnių biofoam apačioje veikia kaip kempinė, piešimo vandeniu iki grafeno oksido, kai įvyksta greitai išgaruos. Dėl gėlo vandens, lengvai gali būti renkami nuo lapo viršaus.

Procesas, kuriame dviejų sluoksnių biofoam yra faktiškai suformuota taip pat romaną. Pasak komandos, jis veikia panašiai kaip su vištiena daro perlas - bakterijos suformuoja sluoksnių nanocellulose skaidulų, kurioje prikimba grafeno oksido dribsniai.

O auginimo bakterijų, celiuliozės, mokslininkai įtraukė grafeno oksido dribsnių į terpę, pati. Tam tikru momentu palei proceso, terpė yra pašalintas grafeno oksido ir įvedama į šviežią terpę. Kitą putų sluoksnį, kuris gamina. Ši sąsaja yra pranešama labai stiprus ir mechaniškai tvirtas. Naujas biofoam yra taip pat labai lengvi ir nebrangu padaryti, todėl gyvybinga priemonė vandens gryninimas ir gėlinimas.

Komanda pridūrė, kad jų sintezės procesas taip pat leidžia kitų Nanostruktūrinių medžiagų dėjimas į putas, greitina sunaikinti bakterijų ir kitų teršalų, ir padaryti jį saugu gerti.


Šaltinis: