Grafeno leidžia išsiimti kontaktinius lęšius, kad infraraudonųjų spindulių vaizdai

Tai skamba kaip šnipinėjimo trileris, ir jūs galite pamatyti infraraudonųjų spindulių vaizdai, kaip ilgai, kaip jūs įtraukėte į kontaktinių lęšių porą. Mičigano universiteto mokslininkai pasuko savo akinius į realybę, naudojant grafeno plėtoti nagai dydžio infraraudonųjų spindulių vaizdo jutikliais be didelių gabaritų aušinimo įrenginiai. Dėl savo mažo dydžio, nedidelio svorio, jis gali būti integruota į kontaktinius lęšius arba mobiliuosiuose telefonuose, karinių, apsaugos, medicinos ir kitose srityse turi platų programų.

Tyrimas buvo paskelbtas žurnale Nature nanotechnologijos. Infraraudonųjų spindulių bangos ilgis tarp 760 nm iki 1 mm, yra bangos nei raudona šviesa, kuo ilgiau matomas, suskirstyti į šalia infraraudonųjų spindulių, vidutinių infraraudonųjų spindulių ir infraraudonųjų trijų rūšių. IR ir spindulių davikliai paprastai turi dirbti esant labai žemai temperatūrai. Chong (Zhaohui Zhong), docentas, elektrotechnikos ir Informatikos fakultete Mičigano universitete, o jo komanda pagerinti procesą gaminant elektrinius signalus iš grafeno, įsteigti izoliacijos sluoksnio tarp dviejų grafeno dribsniai su elektros srovę per.

Kai šviesos hitai viršų grafeno, prietaisas spaudai elektronai ir sukuria teigiamo krūvio skylę. Tada pagal Kvantinės tunelio efektas, elektronai per vidurį izoliacijos sluoksnis ir pasiekti grafeno sluoksnio apačioje. Šiuo metu, teigiamo krūvio skylutes, likusias ant viršutinės grafeno gaminti elektrinį lauką ir įtakos mažesnis grafeno srovę. Srovės kitimo matavimas, gali būti nustatyta apšvitinta ant viršutinės grafeno šviesos ryškumą. Chong sakė pirmą kartą leidžiamas IR ir Tolimųjų Infraraudonųjų spindulių jutikliai į naują aukštį, kuris galėtų būti panašus į tradicinės infraraudonųjų spindulių jutiklis, kurio reikalaujama aušinimo įrenginį paleisti naują metodą.