Grafenas padeda išvengti rūdžių plieno

Indijos mokslininkas ir jo partneris išrado naują technologiją, kuri naudoja grafeną, kad plienas nesusidarytų rūdžių.

Plieno rūdijimas yra didelė automobilių pramonės problema. Nors padengtas dažais, jį lengva nulio, o bamperiui - chrome. Procesas apima toksiškų cheminių medžiagų pridėjimą

Norėdami išspręsti šią problemą, SUNY Buffalo chemijos profesorius Sarbajit Banerjee ir doktorantas Robert Dennis sukūrė polimero kompozitą, kuriame yra grafeno

Grafenas yra anglies atomų sluoksnis, jis turi hidrofobinę ir stiprią elektros laidumą. Šios savybės leidžia plienui sumažinti geležies rūdžių geležies elektrocheminę reakciją, kai ji yra veikiama vandens.

Du tyrėjai pridėjo kompozicinę dangą į laką, pritaikė jį plienui, o paskui panardino į druskos vandenį. Tipiško žiemos klimato metu druskos ir druskos bei sniego mišinys yra kitoks, o automobilis susiduria su automobiliu, todėl jis yra labai veiksmingas, nes yra labai bloga alternatyva aplinkai.

Iš pradžių lakuotų plieno lakštai išliko tik kelias dienas sūryme. Tačiau, koreguojant pridėto grafeno koncentraciją ir sklaidą, Banerjee ir Dennisis gali laikyti laką šioje aplinkoje mėnesį.

Banerjee sakė, kad nori ką nors pridėti prie dangos, kuri aptinka vandens pH pokyčius prie įbrėžimų ir reaguoja su vandeniu taip, kad užsandarina įtrūkimus.

Nors ši technologija yra toli nuo komercializacijos, kai kurios didelės plieno pramonės bendrovės taip pat nori dalyvauti tyrime, ypač "Tata Steel", kuri jau finansavo Banerjee eksperimentą. Šie mokslininkai taip pat gavo 50 tūkst. JAV dolerių dotacijose iš Niujorko valstijos teršalų prevencijos instituto.

Pranešime spaudai Banerjee sakė, kad dažus galima pagaminti naudojant esamą įrangą vietinėje plieno gamykloje.

Skirtingai nuo šešiavalenčio chromo, kuris yra naudojamas kaušintuvams ir kai kuriems varikliams dengti, grafenas yra netoksiškas, nes jis yra anglies atomas ir nereikia naudoti stiprių rūgščių ir yra saugus per visą procesą. Dėl šių priežasčių grafenas yra magiškas medžiaga būsimiems elektroniniams komponentams.