Kas yra grafeno medžiaga

Grafenas yra ploniausias ir galingiausias iki šiol rastos medžiagos. Plonas, nes grafenas sudarytas iš dvimačių kristalų anglies atomų, kurių storis yra tik vienas atomas. Nors plonas iki ekstremalios, bet labai tankus, netgi mažiausias atominis helio dydis negali jo įsiskverbti.

Kas yra grafenas? Grafenas yra korinis plokščias pluoštas, susidarantis sp2 hibridizuojant anglies atomus. Tai kvazi-dvimatis medžiaga, turinti tik vieną atominio sluoksnio storį, taigi ji taip pat vadinama monatominiu sluoksniu grafitu. Jos storis yra apie 0.335 nm, atsižvelgiant į skirtingus gamybos būdus, yra skirtingi pakilimai ir nuosmukiai, paprastai vertikalioje aukštyje apie 1 nm, horizontalus plotis apie 10 nm iki 25 nm yra be viso anglies kristalo ( Vienfaziai anglies nanovamzdeliai, trimačiai grafitai).

Norint teoriškai prognozuoti fizinį fiziką, pats savaime kvazi-dvimatė krištolo termodinaminis nestabilumo pobūdis kambario temperatūroje greitai suskaidomas ar sulaužomas, todėl jis negali egzistuoti atskirai.

Iki 2004 m. Britanijos universiteto Mančesterio fizikas Andrejus Gemas ir Konstantinas Novo Šuo Luofu su mikro-mechaniniu atskyrimo metodu, sėkmingai atskirtu nuo grafito grafeno, patvirtino, kad jis gali egzistuoti vien dėl grafeno. Iš tyrimo pradžios buvo aktyvūs, abu taip pat Laimėjo 2010 m. Nobelio premiją fizikos.

Labiausiai perspektyvus grafeno naudojimas yra silicio pakeitimas, todėl ultrarpetizuoti tranzistoriai bus naudojami būsimiems superkompiuteriams gaminti. Grafenas, o ne silicis, kompiuterio procesorius veiks šimtus kartų greičiau.

Be to, grafenas yra beveik visiškai skaidrus, absorbuojamas tik 2,3% šviesos. Kita vertus, jis yra labai tankus, netgi mažiausios dujų molekulės (helis) negali prasiskverbti. Šios savybės idealiai tinka naudoti kaip skaidrią elektroninį gaminį, pavyzdžiui, skaidrią jutiklinį ekraną, šviesą skleidžiančią plokštę ir saulės bateriją.

Grafenas yra naujos rūšies nanomedžiagos, turinčios stipriausią, stipriausią ir labiausiai laidžiojį laidumą. Grafenas žinomas kaip "juodas auksas" ir "naujų medžiagų karalius". Mokslininkai netgi prognozuoja, kad grafenas "visiškai pakeis 21-ąjį amžių". Tikėtina, kad Pašalinti plataus masto visuotines nykiančias naujas technologijas ir naują pramoninę revoliuciją.